Мар’яна Ігорівна, чому така вузька спеціалізація?
Я з 22 років у косметології. Почала займатись чистками/масками/доглядами ще будучи студенткою медичного університету. До кінця навчання зрозуміла, що цього мало і почала перекваліфіковуватись на естетиста з більш інвазивних методик. На той час це була рідкість і мало хто розумів чим конкретно я займаюсь і для чого це. Але останні 5 років в Україні вже ні для кого не секрет чим займається естетист і помітні результати нашої праці.
Коли поринула в ці знання, я усвідомила що важко бути «всім» на своїй роботі. Необхідно добре володіти одним ремеслом, щоправда попередні навички мені постійно у нагоді! І я не шкодую що пройшла Школу косметології від азів і до малоінвазивних естетичних процедур. Зараз я піднімаю кваліфікацію шонайменше раз у рік, захищаю свій сертифікат лікаря раз в 5 років, і стараюсь відвідувати максимум семінарів та лекцій по спеціальності, що допомагає мені вчасно ловити нові методики та засоби.
Як ставитесь до поєднання методик в косметології? Існує думка що після ін‘єкційних процедур строго заборонені аппаратні догляди, массажі і тому подібні впливи?
Це міф. Для того щоб виглядати свіжою, доглянутою, підтягнутою і впевненою у собі необхідно керуватись правилом «всього по трошки». Направду тривалі та часті ін‘єкційні корекції не приводять пацієнтів до кращого вигляду, а часто і навпаки стають об‘єктом розмов «поза очі» і формують у соціумі хибну думку щодо якості такого плану процедур! Варто відшукати хорошого наставника, людину розуміючу і компетентну. Для вчасних рекомендацій та доглядових впливів різного характеру. І не завжди ми рекомендуємо тільки те що самі вміємо! Та й для чого?! В кожного є своя справа життя і в медицині існує таке поняття як «суміжні спеціалісти». Тож я завжди скеровую своїх пацієнтів на різнопланові обстеження, і процедури до коллег. І радію з того що я давно в справі і знаю хороших фахівців з досвідом роботи і новітніми підходами.
Як доглядаєте за своєю шкірою, які критерії до спеціаліста? Напевно важко довірити комусь своє обличчя, знаючи всі ньюанси і побічні дії?
Навпаки, я знаю свою справу, знаю дослідницькі данні, розумію глибокі матерії організму, вплив різних методик. Мені легко визначитись що саме мені потрібно, хоча я схильна прислухатись до рекомендацій колег. Мій лікар дивиться на мене інакше ніж я сама сприймаю себе, тому часто я чогось не помічаю. Як люба жінка мені подобаються різноманітні засоби догляду, я постійно змінюю їх, купую новинки, в дома на поличці в мене 3-4 креми денні, 2-3 нічні, засоби для орбітальної зони (очей), засоби для губ, відновлюючі маски та препарати «вихідного дня». І це важливо! Бо зробити ботокс в зморшки чола і думати що ти випереджаєш вік – не достатньо! Перш за все пацієнти звертають увагу на те як виглядає спеціаліст. І якщо в 25 років мій вигляд був абсолютно прийнятний, то в 35 доводиться докладати зусилля, щоб на роботі шкіра сяяла, зморшки не спотворювали міміку, а губи і зуби мають бути такими щоб хотілось постійно посміхатися! Я – це результат моєї роботи, спостережень, навиків. У своєму арсеналі послуг залишаю тільки ті, які без сумнівів зробила б собі чи своїм найближчим.
Ваш основний фах дерматологія?
В нашій країні на сьогоднішній день немає Естетичного скерування в традиційній медицині. Є лікувальні спеціалізації, дерматологія найближча до того що я роблю. Тому пішла шляхом найближчого дотику. Моя робота – це не лікування шкіри. Я не призначаю протокольні процедури. Я берусь за шкіру яка змінена віком, за профілактику старіння, за догляд шкіри після дікування загострених дерматологічних патологій, чи ендокринних захворювань що залишають сліди після себе на шкірі. Окрім цього я маю сертифікат лікаря онколога. Що допомагає швидко реагувати на різноманітні утвори на шкірі, та скеровувати своїх пацієнтів на вчасні дерматоскопічні обстеження на предмет виявлення шкірних пухлин.
Як часто необхідно відвідувати естетиста?
Це звичайно залежить від багатьох факторів. Та є критерії що дозволяють зрозуміти пацієнту що прийшов час. В першу чергу вік. Рід занять. Генетика. Спосіб життя. Наявність чи відсутніст. Шкірних захворювань. Тощо. Люблю коли пацієнти звертаються в 25-30 років. Ідеальний вік щоб почати профілактику вікових змін. Підтримати ресурс шкіри, та інших м‘яких тканин обличчя, підібрати догляд. Частота залежить від наявності змін. Якщо говорити виключно про профілактику, то достатньо і одного разу в рік. Та у випадку наявності показів до частіших відвідувань то це встановлюється індивідуально, згідно з наявністю проявів. Я ніколи не говорю пацієнтам про відвідування раз в місяць/пів року/рік. Стараюсь максимально догодити результатом, і вчу підтримувати його самостійно. А коли пацієнт починає помічати поніршення чи відчуває бажання поновити візити, то відразу не зволікаючи приходити! Звісно, зараз я не говорю про «залежних» пацієнтів, чи людей які себе оцінюють не достатньо коректно. В основному я стикаюсь з занятими, активними людьми, для яких зовнішність це складова успіху, задоволення собою, і сатисфакція у випадку позитивного результату. Тож такі люди помічають зміни і стараються прийти на «контроль» чи пройти курс підтримуючих процедур.
Я дуже акцентую всім пацієнтам. У наших процедур як і у більш інвазивних (пластичних операцій наприклад) немає вічного результату. Все необхідно підтримувати, доповнювати, відслідковувати в індивідуальному порядку.